2017-ben történt

2017. december 31-én  társ-egyesületeinkkel közösen megrendeztük a XXIII. Egerszegi Decathlon Mountain Maratont. A versenyről túlzás nélkül állíthatjuk, hogy a Dunántúl legnagyobb futó eseményéve nőtte ki magát. Rekordok születtek mind a nevezők, mind az indulók számában, és persze az idő eredményekben is.

Részvételi csúcs és kettős címvédés az egerszegi hegyimaratonon

.
Az MMM önálló honlappal rendelkezik, ahol a verseny minden részletéről tájékozódhattok:
Pályavideók:
.
.
.
Október 15-én az ország legnagyobb futófesztiváljára, a Spar Budapest Maratonra is eljutott a klub. Staféta váltóban a 21. helyet szerezték meg a fiúk, az 1067 induló csapatból.
A teljes maratoni táv teljesítése ismét Farkas Károly feladata volt.
A Zalatriatlon váltócsapata a városligetben
 .
.
Október 8-án került megrendezésre Bagodban a X. “Szaggasd az aszfaltot” Sipos Ferenc emlékverseny.
A Zalatriatlon színeiben Németh Panna 3 km-es távon abszolút női első helyezést, Németh Levente 10 km-es távon korcsoportjában szintén első helyezést ért el. Jakabfy Zoltán kategóriájában a dobogó 3. fokára állhatott.
 Panna a dobogón
.
.
XXVII. BÜCHL Hungaria Szenior Triatlon versenyen a Zalaegerszegi Triatlon Klubot 11 fő képviselte október elsején.

.
Szeptember 30-án már hagyományosnak számító Duatlon versenyt rendeztünk a zalaegerszegi Aquacity-mellett. A Diák olimpia a tágabb értelemben vett régióban is népszerű, a Dunántúl különböző pontjairól, szép számmal érkeztek résztvevők.
Versenyzőink hazai pályán elért- korosztályos- eredményei:
Ádám Szabolcs – II, Németh Panna – I, Németh Levente – I, Nagy-Gellén Csenge – I.
Jakabfy Zoltán- III.
Ádám Szabolcs akcióban a ságodi emelkedőn
.
.
A nyári triatlonszezont az ábrahámhegyi megmérettetés zárta, ahol Ádám Szabolcs újonc 2. korcsoportban 2. helyezést ért el. A Balaton-parti verseny Sprint futamán korcsoportjában Déri Miklós és Németh János első, Käsz Ferenc második, Jakabfy Zoltán 3. helyen végzett.
Cikk a Zalaegrszegi 7 napban
.
.
Külföldre is eljutott klub, az ausztriai Fürstenfeldben augusztus 20-án, a kifejezetten erős mezőny középtáján finiseltek a zalai versenyzők.
Vidám hangulat a célba érkezést követően Fürstenfeldben
.
.
Farkas Károly teljesítménye egyedülálló az egyesületben, mivel július elején baleset következtében súlyosan megsérült, ám ennek dacára teljesítette a hónap 29. napján a sportág leghosszabb, és egyben legnehezebb számát, a 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból, és 42 km futásból álló ExtremeMan-t. Időeredménye az egészségesen indulók között is irigylésre méltó, 12:14:40. lett.
A bajnok Flander Marci épp Karit előzi
.
.
A nyár legfontosabb eseménye július 15-én a Restart fesztivál keretében megrendezésre került Decathlon Triatlon verseny volt, mellyel több mint 10 év után tért vissza a Sportág Zalaegerszegre. A klub sikeresen vezényelte le az eseményt, remélhetőleg hagyományt teremtve ezzel a Gébárti-tónál tartott megmérettetésnek.
A hazai versenyzők közül Ádám Szabolcs serdülő kategóriában első helyen végzett, az ifik között Németh Panna győzelmet aratott, másodikként Király Robina ért célba. A felnőtt sprint verseny korosztályos bontásában Jakabfy Zoltán állt a dobogó 3. fokára.
Sok év után újra triatlon verseny helyszíne volt a Gébárti tó
.
.
Július nyolcadikán a Vasi Vasember olimpiai távú versenyen képviselték legtöbben Zalaegerszeget, ahol a keszthelyihez hasonlóan Déri Miklós kategória első, Csondor Marietta kategória második helyezést szerzett.
Vasi Vasember 2017 – Korosztályos női dobogó
.
.
Farkas Károly július másodikán  középtávú versenyt teljesített Kaposváron.
.
.
A nyári versenyszezont júniusban a keszthelyi megmérettetés indította. Farkas Károly középtávon teljesítette a versenyt, míg Sprint távon Déri Miklós az A60-64 kategóriában első helyezést, Csondor Marietta pedig az A45-49 kategóriában második helyezést ért el.